داده رایانش ابری پردیس

مدیریت هوشمند ناوگان حمل و نقل

به واسطه استفاده از اینترنت اشیا (IOT) در مدیریت هوشمند ناوگان حمل‌ونقل، اطلاعات مکانی، وزن، میزان نیازمندی به تعمیرات، تحلیل رفتار رانندگان، سوخت مصرفی و دیگر شاخصه‌های وسایل نقلیه جمع‌آوری و تحلیل می‌شود و سازمان می‌تواند بر اساس این تحلیل تصمیمات کارآمدی اتخاذ کند و هزینه های خود را کاهش دهد.

در مدیریت هوشمند ناوگان حمل‌ونقل ، اطلاعات مکانی، میزان نیازمندی به تعمیرات، تحلیل رفتار رانندگان، سوخت مصرفی و دیگر شاخصه‌های وسایل نقلیه جمع‌آوری و تحلیل می‌شود و سازمان می‌تواند بر اساس این تحلیل تصمیمات کارآمد اتخاذ کند.

شرکت پردیس به عنوان شریک راهبردی واحد کسب و کار سازمانی شرکت ایرانسل آماده ارائه خدمات و محصولات این شرکت به سازمان ها میباشد.

برای اطلاعات بیشتر یا ثبت سفارش با شماره 02191012000 تماس بگیرید
ورودی نامعتبر
پست الکترونیک ورودی نادرست وارد شده است.
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
Invalid Input

 

navgan_1

سامانه مدیریت هوشمند ناوگان، راهکاری جامع و یکپارچه بوده که در راستای توسعه خدمات مبتنی بر اینترنت اشیا در حوزه حمل‌و‌نقل، اراﺋه می‌گردد. بهره‌گیری از این سامانه توسط سازمان‌ها، سبب مدیریت بهینه وسایل نقلیه و همچنین مدیریت کارآمد و ساختاریافته ماموریت‌های کارکنان سازمان در سراسر کشور می‌شود.

امکانات و قابلیت‌های سامانه مدیریت هوشمند ناوگان:
این سامانه مبتنی بر استفاده از فناوری های GPS و GSM است. در این سامانه، هر وسیله نقلیه به یک سخت افزار ردیابی مجهز می‌گردد. با بکارگیری این سخت افزار، علاوه بر دریافت لحظه‌ای اطلاعات مکانی خودرو از ماهواره‌های GPS، سایر اطلاعات قابل دریافت از ناوگان حمل‌و‌نقل از جمله میزان سوخت مصرفی، مسافت طی شده، وزن بار خودرو، دمای محفظه حمل بار، دما و دور موتور، ساعت کارکرد موتور، سرعت لحظه‌ای به کمک حس‌گرهای جانبی و یا مستقیما از کامپیوتر مرکزی خودروها دریافت و گردآوری شده و با استفاده از شبکه GSM به نرم‌افزار مرکزی مدیریت و نظارت بر عملکرد ناوگان سازمان ارسال می‌گردد.
در بخش مدیریت ماموریت، سازمان قادر به تخصیص ماموریت به ناوگان خود است. راننده هر خودرو با دریافت ماموریت از سوی سازمان بر روی نرم افزار خودرو، آن را انتخاب کرده و ضمن دریافت بهینه‌ترین مسیر از نرم افزار مرکزی، تخمین زمان و مسافت پیشرو، به سمت محل ماموریت حرکت خواهد کرد. خودرو سازمانی، پس از رسیدن به محل ماموریت روند اجرای ماموریت و پایان آن را به نرم افزار مرکزی ارسال خواهد کرد.

navgan_2

از دیگر قابلیت‌های این سامانه، مکانیزه کردن روند تعمیر و نگهداری خودروهاست. از آنجا که مراجعه حضوری به ناوگان و ثبت اطلاعات کارکرد آنها جهت بررسی نیاز یا عدم نیاز به تعمیرات، امری زمان‌بر بوده که هزینه و خطای انسانی زیاد به همراه دارد، با بهره‌گیری از سامانه مدیریت هوشمند ناوگان، تمامی پارامترهای کارکرد ناوگان بصورت خودکار جمع‌آوری و تحلیل شده و سرویس‌های تعمیر و نگهداری لازم برای هر خوردو و هزینه‌های مرتبط با آن تعریف می‌گردد . این راهکار سبب کاهش چشمگیر هزینه تعمیر و نگهداری خودروها، افزایش بهره‌وری و استفاده بهینه از آن‌ها می‌گردد.
تحلیل و بهینه‌سازی رفتار رانندگان، از دیگر قابلیت‌های سامانه مدیریت ناوگان است. شتاب شدید، ترمز شدید، گردش‌های شدید، سرعت بیش از حد، دور موتور بالا و سایر پارامترها در اختیار مرکز نظارت و مدیریت قرار می‌گیرد تا ضمن رتبه‌بندی رانندگان به لحاظ رانندگی ایمن، نسبت به اصلاح رفتار آن‌ها نیز اقدام گردد. این راهکار سبب کاهش هزینه‌های سوخت مصرفی و تعمیر و نگهداری ناوگان، کاهش آلودگی هوا و آلودگی صوتی، افزایش مهارت رانندگان و کاهش تصادفات می‌گردد.

navgan_3

ویژگی ها و مزایا:

  • قابلیت تعریف کاربران، گروه‌بندی کاربران، نقش‌ها و مدیریت آن‌ها
  • طراحی ماژولار و قابلیت افزودن بخش‌های مختلف در نرم‌افزار در قالب ماژول
  • پیاده‌سازی تحت وب، تک صفحه‌ای و Full Ajax نرم‌افزار مرکزی به صورت Web Desktop
  • قابلیت تعریف بخش‌های مختلف سازمان، زیرسازمان‌ و تعریف دسترسی به ماژول‌های مختلف
  • قابلیت تعریف سطوح دسترسی گروه‌های کاربری به اطلاعات، قابلیت‌های نرم‌افزار و به گروه‌های خودرو
  • قابلیت تعریف سرویس‌ها شامل مبدأ، مقصد، ایستگاه‌های میانی و زمان‌بندی حرکت خودروها بر اساس سرویس‌ها
  • قابلیت تعریف و دسته‌بندی خودروها، رانندگان، خطوط حرکت، ایستگاه‌ها، توقفگاه‌ها، پارکینگ‌ها، محدوده‌ها و دسته‌بندی آن‌ها

 

برچسب ها: Web Desktop, GSM, GPS, اینترنت اشیا, مدیریت هوشمند ناوگان حمل و نقل, محصولات سازمانی ایرانسل, نمایندگی فروش محصولات سازمانی ایرانسل, irancell, ایرانسل, داده رایانش ابری پردیس